7-minutowa Medytacja „Serce Świata“

United-Kingdom Germany Romania France Italy Spain Hungary Denmark Czech-Republic Poland Israel

 

21 Czerwca

Heart of the WorldW trakcie tegorocznego Przesilenia Letniego, które zbiega się z dorocznym Dniem Jogi, zapraszamy ludzi wszystkich religii, wierzeń, duchowych scieżek I społecznych przynależności, ludzi wszystkich wieków I narodowości, by połączyli swoje serca w 7-minutowej ogólnoświatowej medytacji dla dobra naszej planety, ludzkości I pokoju na Ziemi.

Poniższe instukcje przedstawią krok po kroku w jaki sposób sprawić by była efektywna i jasna.

Wprowadzenie

Nasza planeta jest organizmem złożonym z współzależnych systemów. Cokolwiek przytrafia się jej, oddziaływuje na nas wszystkich. I cokolwiek przytrafia się jednemu z nas, jej mieszkańców, ma bezpośredni wpływ na nas wszystkich. Ziemia jest żywą istotą: jej skały, jej rośliny, jej zwierzęta, jej oceany, jej atmosfera – wszystko to jest powiązane siecią współzależności, tworząc biologiczny super-organizm. Nasza planeta skutecznie powstrzymuje entropiczne zmiany, samo-regulując swą temperaturę, proporcje tlenu w powietrzu, koncentrację soli w morzach i wszystkich innych procesów niezbędnych do zachowania życia na jej powierzchi. Wszystko to wskazuje na fakt, że Ziemia ma także Serce, że wewnątrz tego niesłychanie złożonego systemu istnieje swoisty sens tożsamości. Dlatego w wielu kulturach postrzega się, że „zerwanie jednego liścia ma wpływ na całą planetę”.

Wyjątkowa duchowa inicjatywa, do której Cię zapraszamy, ma na celu połączenie działań wymierzonych w uzdrowienie Ziemi, podniesienie poziomu świadomości jej mieszkańców i powstrzymanie wszelkich katastrof, jakie mogłyby mieć miejsce w skutek niszczycielskich skłonności ludzkiej rasy.

Ta metoda, łącząca medytację, wizualizację i modlitwę powstała w założeniu o wiedzę o głębokiej komunikacji jaka możliwa jest na subtelnych poziomach rzeczywistości. Potężna intencja może rozejść się szerokim echem na całej Ziemi, nieograniczona normalnymi barierami czasu i przestrzeni. Kamyk wrzucony do jeziora tworzy kręgi, które rozchodzą się szerzej i szerzej, wprawiając w ruch całą powierzchnię jeziora. W ten sam sposób, ludzka świadomość tworzy fale informacji rozchodzące się ze znaczną siłą, wpływając nie tylko na naszą planetę, ale i na cały Wszechświat. Według autentycznych systemów duchowych, tajemniczą siłą, która łączy siecią wszystkie elementy Wszechświata jest MIŁOŚĆ. Serca emanujące miłością mogą z łatwością uzyskać dostęp do tej sieci, pobudzając do działania tą narzędzie planetarnej komunikacji. Za każdym razem gdy skupiamy się w swoim sercu, wchodząc w kontakt z tym tajemniczym ośrodkiem naszej duszy, natychmiast łączymy się z tą globalną siecią. Zatem wszystko co trzymamy w swoich sercach staje się wibracją wprawiającą w ruch tą całą sieć, rozchodząc się po całym Wszechświecie.

Możesz pobrać przewodnik audio u góry strony angielskiej.

A small preparation…

We prepare ourselves by performing an inner smile smiling to our heart. For this we simply close our eyes and smile. The inner smile does not necessarily have to appear on the face. It can be a completely internalized process. We become aware of the specific energy that this smile produces inside of us. It is an energy of our soul, a manifestation full of empathy, love and understanding. Then, in a gradual, smooth and continuous motion, we direct this energy, towards the heart area. Once the energy accumulates, we feel its purifying and energizing effect. At the end, now filled with this inner smile, we project this energy from the heart into the whole body in a radiating way, perceiving the osmosis between the heart and the rest of our being.
(If you can translate this text, please send an email with your translation to webmaster@yogaunited.org)

Medytacja dla pojedynczych osób

Witaj!

Za 60 sekund rozpoczniemy wspólnie z ludźmi dookoła świata medytację Serca Planety.

heart-meditation-prayer-01Usiądź wygodnie, wycisz umysł I skieruj uwagę do wewnątrz

Zaczynamy za 30 sekund.

Wyprostuj kręgosłup… postaw obie stopy na ziemi… Pozwój dłoniom spocząć na kolanach.

Skup się na swoim oddechu… Śledź uważnie każdy wdech i wydech… Poczuj jak z każdym oddechem Twoje całe ciało rozluźnia się coraz bardziej I bardziej… Poczuj jak każdy wdech wprowadza w Twoje ciało świeżą, czystą energię, a każdy wydech usuwa tę starą, zużytą…

Zaczynamy za 10…9..8…7..6..5..4..3..2..1

heart-meditation-prayer-02Skieruj swoją uwagę pośrodku klatki piersiowej.. I skup się na znajdującym się w tym miejscu duchowym sercu.

Stopniowo uświadom sobie że cały Wszechświat przenika energia miłości… Wczuj się w ten prąd miłości. Poczuj jak wypełnia ona Twoje całe ciało… ze wszystkich stron.. Poczuj jak ta miłość narasta w Twoim sercu z każdym oddechem.

Oczami duszy patrz jak energia staje się coraz silniejsza… coraz jaśniejsza… usuwając wszelkie napięcia, wszelkie obawy, wypełniając Twoje Serce Radością… Miłością… Jednością… Światłem… I Nadzieją.

heart-meditation-prayer-04W wytworzonym stanie spełnienia, skieruj swoją uwagę ku sercom wszystkich którzy wraz z Tobą wykonują tą medytację na całym świecie. Poczuj miłość I światło promieniami wychodzące z Twojego serca… do serc ludzi w Twoim otoczeniu… Ludzi w Twojej miejscowości… Podążaj za tymi promieniami I poczuj jak wnikają one w serca wszystkich ludzi w Twoim kraju… We wszystkich ludzi na Twoim kontynencie… I wreszcie – na całym świecie. Zobacz jak te promienie stopniowo formują istną sieć ludzkich serc. Wspaniała, magiczna sieć miłości,.. światła,… braterstwa… I wdzięczności za życie… obejmująca całą planetę.

heart-meditation-prayer-05Teraz wyobraź sobie Ziemię, pokrytą zielonymi polami, zielonymi lasami… polanami kwiatów… krystalicznie czystą wodą.. błękitnym niebem,… świeżym powietrzem,… żyzną glebą,.. i mnogością zwierząt… Wszystko to pełne życia i cudownej żywotności.. Wyobraź sobie teraz wszystkich ludzi na naszej planecie żyjących w pokoju… w dostatku… w pełni zdrowia… stosujących czyste technologie…. każdy wzrastający do pełni swojego duchowego potencjału i mądrości… I zobacz oczami umysłu i serca wszystkich nas wchodzących w nową epokę – pokoju i oświecenia… otwartości i przynależności.

heart-meditation-prayer-06Przywołaj siłą woli silny strumień światła w barwie świecącej bieli, który obmyje Twoją miłością i wdzięcznością ten obraz naszej ukochanej planety. Ujrzyj naszą planetę całkowicie otoczoną sferą bezwarunkowej miłości.. Podąż wyobraźnią jeszcze dalej, obdarzając ten obraz nadzieją. Niech Twoja miłość I oddanie przyświeca wszystkim Twoim myślom, wszystkim Twoim zajęciom. Poczuj w sercu wiarę, że ta wizja może się spełnić – że spełni się jeśli tylko damy się jej urzeczywistnić przez to jak żyjemy, kierowując się największymi ideałami miłości I boskiego światła.

Z tym poczuciem spełnienia, stopniowo powróć ze stanu medytacji, weź oddech, pełen skupienia, i wydech… Powróć do swojego ciała i powoli otwórz oczy.

Medytacja dla grupy

 Witajcie!

Za około 60 sekund rozpoczniemy Medytację Serca Świata, wykonując ją w synchronizacji z ludźmi na całej Ziemi.

heart-meditation-prayer-07Ustawcie się w koło, lub w formację spirali, trzymając się za ręce. Twoja lewa dłoń skierowana jest w dół, by przyjmować energię od osoby po Twojej lewej. Twoja prawa ręka skierowana jest w górę, by wysyłać energię do osoby po Twojej prawej. Rozluźnij się I skup swoją uwagę do wewnątrz,

Rozpoczynamy za 30 sekund….

Skup się na swoim oddechu.. Podążaj za każdym z nich.. wdech I wydech.. Poczuj jak Twoje ciało rozluźnia się z każdym oddechem.. Poczuj jak z każdym wdechem napełniasz się świeżą czystą energią, a z każdym wydechem pozbywasz się tej starej, zużytej.

Zaczynamy za 10…9…8…7..6..5..4..3..2..1

Skup uwagę pośrodku klatki piersiowej… I wczuj się w znajdujące się tam Twoje duchowe serce.

heart-meditation-prayer-02Stopniowo zdaj sobie sprawę, że cały wszechświat przenika energia boskiej miłości… Poczuj tę miłość. Poczuj jak napełnia Twoje całe ciało…. ze wszystkich stron. Poczuj tą miłość wypełniającą Twoje serce z każdym oddechem.

Teraz uzmysłów sobie, że energia miłości jest obecna w sercu każdej osoby w Twojej grupie. Wyobraź jak tak energia miłości płynie jak strumień z Twojego serca przez Twoją prawą rękę do osoby po Twojej prawej. Poczuj, że otrzymujesz strumień energii miłości swoją lewą dłonią, płynący od osoby po Twojej lewej… Poczuj energię płynącą w grupie, od lewej do prawej, jak strumień świecącego białego światła jednączący was wszystkich.

Wyobraź sobie, że ta energia staje się coraz silniejsza… coraz jaśniejsza… usuwając wszelkie napięcia, wszelkie obawy, I wypełniając Twoje Serce Radością… Miłością… Jednością… Światłem… I Nadzieją.

heart-meditation-prayer-04W tym stanie spełnienia, skieruj swoją uwagę ku sercom wszystkich którzy wraz z Tobą wykonują tą medytację na całym świecie. Poczuj miłość i światło promieniami wychodzące z Twojego serca… do serc ludzi dookoła Ciebie… Ludzi w Twojej miejscowości… Podąż za promieniami dając im wniknąć we wszystkich ludzi w Twoim całym kraju… We wszystkich ludzi na Twoim kontynencie… I wreszcie – na całym świecie. Teraz poczuj jak stopniowo formuje się sieć serc. Wspaniała, magiczna sieć miłości,.. światła,… braterstwa… I wdzięczności za życie… obejmująca naszą całą planetę.

heart-meditation-prayer-05Teraz wyobraź sobie tą planetę pokrytą zielonym polami, zielonymi lasami… polanami kwiatów… krystalicznie czystą wodą.. błękitnym niebem,… świeżym powietrzem,… żyzną glebą,.. I mnogością wolnych zwierząt… wszystko to pełne życia i cudownej żywotności.. Wyobraź sobie teraz wszystkich ludzi na naszej planecie żyjących w pokoju… w dostatku… w pełni zdrowia… stosując czyste technologie…. każdy wzrastający do pełni swojego duchowego potencjału i mądrości. Zobacz oczami umysłu i serca wszystkich nas wchodzących w nową epokę – pokoju i oświecenia… otwartości i przynależności.

heart-meditation-prayer-06Przywołaj siłą woli silny strumień światła w barwie świecącej bieli, który przekaże Twoją miłość i wdzięczność na ten obraz naszej ukochanej planety. Ujrzyj naszą planetę całkowicie otoczoną tą energią bezwarunkowej miłości.. Podąż wyobraźnią jeszcze dalej, obdarzając ten obraz nadzieją. Niech Twoja miłość i oddanie przyświeca wszystkim Twoim myślom, wszystkim Twoim działaniom, poczuj w sercu wiarę, że ta wizja może się spełnić, i spełni się jeśli tylko damy się jej urzeczywistnić przez to jak żyjemy, kierując się największymi ideałami miłości i boskiego światła.

Z tym poczuciem spełnienia, stopniowo powróć ze stanu medytacji, weź oddech, pełen świadomości, i wydech. Powróć do swojego ciała i powoli otwórz oczy.